Obecní knihovna Střítež nad Bečvou

SLUŽBY OBECNÍ KNIHOVNY


VÝPŮJČKY KNIH A JINÝCH DOKUMENTŮ

Primární funkcí a smyslem existence obecní knihovny je poskytování výpůjčních služeb. V naší knihovně je k dispozici více jak 4000 knih pro děti i dospělé čtenáře. Najdete zde beletrii i naučnou literaturu, odebíráme 4 tituly časopisů, nechybí ani zvukové dokumenty z výměnných cirkulačních souborů a samotné cirkulační soubory, které obohacují knihovní fond.

REZERVACE KNIH

Pokud nechcete čekat, až se vámi preferovaný titul objeví v regále (tzn. chcete-li mít jistotu, že jakmile se kniha vrátí bude "vaše"), máte možnost si knihu zarezervovat. Rezervace provádí knihovnice.

MEZIKNIHOVNÍ VÝPŮJČNÍ SLUŽBA

Pokud si čtenář bude chtít půjčit knihu, která není v knihovním fondu střítežské knihovny, je možno titul objednat z jiné knihovny - meziknihovní výpůjční služba (MVS). Tato služba je zpoplatněna - viz Ceník.

Objednání zajistí knihovnice. Termín dodání objednané knihy je různá, záleží na konkrétním titulu, výpůjční doba je 1 měsíc s možností prodloužení.

VÝMĚNNÉ CIRKULAČNÍ SOUBORY

V knihově je možnost vypůjčit si knihy ze tří výměnných souborů knih, které byly zakoupeny z prostředků Zlínského kraje a jsou majetkem Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně. Výměnné soubory zůstávají čtenářům k dispozici vždy na jeden rok. První soubor knih, tzv. jarní, se žlutým proužkem, přiváží pracovnice Masarykovy knihovny ve Vsetíně v měsíci květnu. Druhý, podzimní, s modrým proužkem, přiváží v listopadu. Třetí,  zimní, s fialovým proužkem, přiváží v lednu.

PŮJČOVÁNÍ SPOLEČENSKÝCH DESKOVÝCH HER

Nově nabízíme půjčování společenských her od společnosti Albi. Moderní deskové hry jsou populární volnočasovou aktivitou, která umožňuje příjemně strávit čas s rodinou a přáteli a zároveň rozvíjí myšlení. Všechny hry se půjčují na základě podepsání výpůjčního protokolu, kde se čtenář zaručuje, že vrátí deskovou hru v pořádku, tak, abychom zabránili případnému poškození a špatnému zacházení s hrami.

VEŘEJNÝ INTERNET ZDARMA

Máme k dispozici 1 počítačové místo, internetové připojení je v naší knihovně ZDARMA.

TISK DOKUMENTŮ

Potřebujete si něco vytisknout? Není problém. Ceník viz výše.

DONÁŠKOVÁ SLUŽBA

V případě zájmu obstaráme bezplatnou tzv. donáškovou službu, výměnu knih seniorům či nemocným čtenářům, pravidelně je budeme navštěvovat a vyměňovat vypůjčené knihy.